KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi átlépö
Név:

Jelszó:



Csevegö
Legutóbbi témák
» Calypso Fitzgerald
Könyvtár I_icon_minitimeCsüt. Júl. 16, 2020 2:34 pm by » Konyha
Könyvtár I_icon_minitimePént. Dec. 06, 2019 3:34 pm by » Könyvtár
Könyvtár I_icon_minitimeHétf. Dec. 02, 2019 10:42 pm by » Shaimeonteirth Naxhar
Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 11:09 pm by » Steve Riordan
Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 7:24 pm by » Informatika Terem
Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 6:37 pm by » Edward Forester
Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 12:15 am by » Sziklakert
Könyvtár I_icon_minitimeCsüt. Nov. 28, 2019 9:34 pm by » Régi vízimalom
Könyvtár I_icon_minitimeCsüt. Nov. 28, 2019 8:37 pm by 
Statisztika


Diák
5 fő
15 fő
Tanár
3 fő
1 fő
Tanársegéd
1 fő
0 fő
Városlakó
0 fő
0 fő
Összesen
9 fő
16 fő



9. évfolyam
1 fő
1 fő
10. évfolyam
1 fő
2 fő
11. évfolyam
1 fő
6 fő
12. évfolyam
2 fő
6 fő
Összesen
5 fő
15 fő



Könyvtár Icon_minigender_male
Könyvtár Icon_minigender_female
A - osztály
1 fő
9 fő
B - osztály
1 fő 1 fő
C - osztály 0 fő 0 fő
D - osztály 3 fő 5 fő
E - osztály 0 fő 0 fő
Összesen 5 fő
15 fő



 

 Könyvtár

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Igazgató
Admin
Igazgató


Hozzászólások száma : 171
Beiratkozás dátuma : 2019. Jun. 15.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeHétf. Szept. 02, 2019 10:29 am

Könyvtár Image10
Vissza az elejére Go down
https://acadiaschool.hungarianforum.com
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeSzer. Szept. 18, 2019 5:28 pm

Sébastien : )


Több tucat megdöbbent szempár kísérte az utamat a könyvtár bejáratától át az egyik hátsó asztalig. Most komolyan... Nem láttak még fehér embert? Vagy embert lovagló ruhában? Könyörgöm! hiszen lovasiskola a miénk! Miért olyan fura, hogy egy A-s lány bejön a könyvtárba? Valamikor tanulni is kell, vagy legalább is valami olyasmit csinálni. A külsőmre se lehet panasz. Csizma, tiszta fehér nadrág, és szintén egy fehér garbó. A csizma egyébként fekete volt. Lovagláshoz tökéletes, Ugyan is az a második tervem, ha kész a törim.
Ezért is jöttem ide. Állítólag a könyvtár híres. Sok könyv van benne. Bár én azért a netre esküszök. Google és a Wiki a barátaim. Rendszerint minden meg van bennük, amire esetleg szükségem lehet.
Megbökdöstem az előttem lévő töri atlaszt. Vajon harap? Mindegy. Elővettem a laptopom és inkább azon kezdtem el nyomozni a beadandó után, ami... ami, a halvány milka lila gőzöm sem volt, hogy mi. Elfelejtettem felírni. A határidőre emlékszem. Azt hiszem... valami huszadika. Talán október... remélem nem szeptember... Ciki lenne.
Hátra dőltem a székben és a plafonra néztem. Mikor adta fel? Lehet kedden. Talán a múlt héten. A ceruzámmal játszottam, lapozgattam a füzetemet, hátha megjelenik a bűvös dátum, akár a feladás, akár a leadás ideje. Nem jött be. Ezt buktam.
- A franc essen belé! - kiáltottam ingerülten, mire újból több tucat szempár fordult felém. Nemes egyszerűséggel csak beintettem nekik, törődjenek a saját dolgukkal. Én is azt teszem.
Összerámoltam mindent. Pedig még nagyon ki se pakoltam. Mindegy. Az atlaszt két ujjal fogtam be és óvatosan tuszkoltam bele a táskámba, még mindig attól félek, hogy harap, pedig csak készülődés közben esett rá a lábamra. Nem volt kellemes érzés, ezért a biztonságos könyvkezelés.
Csalódottan felsóhajtottam. Ennyit a tanulásról. Majd kimagyarázom, vagy leszarom.
A vállamra akasztottam a táskámat és a szokásos megdöbbenő arcok helyett, most azonban leereszkedő, gúnyos mosolyok vártak. Na igen, szerintem fogadtak, hogy meddig maradok...
Vissza az elejére Go down
Sébastien Delacroix
Történelemtanár
Sébastien Delacroix


Hozzászólások száma : 13
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 32
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimePént. Szept. 20, 2019 5:32 pm

A diákokkal és más tanártársaimmal ellentétben, én mindig szerettem az iskolakezdést. A tanítás számomra olyan volt, mint másnak a levegővétel. Persze nem a kölykök miatt imádtam ennyire, sokkal inkább azért, mert pénzért is a történelemmel foglalkozhattam. Az első pár napok viszonylag nyugisan és gyorsan teltek el. Nagy szerencsémre az osztályaim aránylag hamar felfogták, hogy nem célom, hogy pokollá tegyem az életüket, ha ők sem teszik azzá az enyémet. A tanítási stílusom is elég hamar megtetszett nekik. Mindig is jobban élveztem, ha kollégák módjára tudunk feldolgozni egy anyagot, mint nevetséges dolgozatokkal fecsérelni az időt.

Éppen a könyvtárba tartottam, ám feltartott pár diákom. Nem mintha bántam volna, de a nagy nyilvánosság előtt jobban szerettem, ha egy tanárként viselkednek velem. A jópofozás belefér, de csak a tanóra keretein belül.

Amikor beléptem a könyvtárba, nagyjából három lépés megtétele után Sophie keveredett az utamba. Látszólag az volt a terve, hogy szélsebesen kiviharozzék innen.
- Ennyire ijesztőek lennének a könyvek? – kérdeztem egy szelíd mosollyal.
Vissza az elejére Go down
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimePént. Szept. 20, 2019 7:25 pm

Hát, nem nyertek. Ez most már biztos. De nem azért, mert hirtelen megvilágosodtam és minden eszembe jutott. Bár ez valóban szép lett volna.
Nem.
Tudniillik ténylegesen azon voltam, hogy elhagyjam a könyvtárat, mikor majdnem letaroltam a töri tanáromat. Na igen... Nem is én lettem volna, ha nem őrült módjára készülök kitörni innen, miközben magamban motyogtam, morogtam és átkozódtam. Illetve  fogadkoztam. Mármint megfogadtam, hogy rituálisan feláldozom a beadandómat, ha megírta. Itt szenvedtem kábé tíz percet, míg leesett, hogy semmi. Semmi nincs meg belőle.
Visszatérve, Mr. Delacroix-ra...
Ő volt az, akinek hálával tartozok, leginkább azért, mert az ajtó és a köztem állt, tehát nem igazán tudtam elhagyni a könyvtárat, hacsak ténylegesen nem tarolom le. Ez pedig több okból sem lett volna jó ötlet. Bár azért két másodpercig eljátszottam a gondolattal. Aztán a kérdések feledették velem, ama vágyálmomat, hogy úthengernek képzeljem magam, vagy faltörőkosnak.
Halványan mosolyogtam rá a férfira. S bár a tanárom, ezt az apró infót hajlamos vagyok elfelejteni... Majd egyszer csak megszokom, hogy tizenkilenc éves diákot játszok.
- Ahh - horkantam fel. - Nem - ráztam meg a fejemet.
- Éjjel a gumimacik belopództak a szobámba és kitöröltek mindent a füzetemből - dobtam be egy elmés választ. Vagy leesik neki, vagy nem. De aztán lévén még is a tanárom...
- Mikorra is kell a beadandó és miből is? - pillogtam rá halvány mosollyal az arcomon. Oké, ez ciki, ezt el kell ismerni. Ennek ellenére én akkor is biztos vagyok abban, hogy a gumimacik voltak és nem én voltam annyira szerencsétlen hülye, hogy elfelejtettem felírni.
Vissza az elejére Go down
Sébastien Delacroix
Történelemtanár
Sébastien Delacroix


Hozzászólások száma : 13
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 32
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeKedd Szept. 24, 2019 7:13 pm

Látszólag Sophiet kissé váratlanul érte a kérdésem, mert kicsit nehezen találta a szavait, hogy felelejen. Ez akkor vált még nyilvánvalóbbá, amikor gumimacikról kezdet fecsegni. Hát igen… fiatalság bolondság.
Kérdése mély csalódottsággal töltött el, ami így a mai kitűnő napomon olyan csorbát ejtett, mint egy ketchup folt a fehér ingen.

- Ennyire érthetetlenül magyaráznék? – kérdeztem költőien és közben kiárnyaltam a hangomból mindenféle érzelem világot. – A feladat csak egy egyszerű vázlatírás volt a következő anyagból, amit a soron következő órán dolgozunk fel – emlékeztettem, ugyanabban a stílusban. – Ha csak kiírja, feketével kiemelt szavakat, már arra sem adok elégtelent. Jó munkát! – közöltem, majd egyszerűen elléptem mellette, hogy legalább a drága jó könyveim boldogítsanak, ha már ezen diákom nem akar. Mondjuk mit is reméltem? Fiatal lány, aki valójában a lovaglás miatt jár be egyáltalán az iskolába. Hogy reméltem, hogy az én órám majd fontos lesz a számára? Mindig ez a hülye naiv fejem.
Vissza az elejére Go down
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeKedd Szept. 24, 2019 7:26 pm

Be kell vallanom, hogy az emberekhez mindig is hülye voltam. Nem igazán barátkoztam, nem voltam nyitott másokra. Csak a lovakért éltem. Ez, úgy látszik megmaradt.
Ha megvernek se tudom megmondani, hogy pontosan mivel is bántottam meg a férfit, de arra a nyakamat tettem volna, hogy megbántottam. Válaszolt a kérdésemre és egyszerűen csak tovább indult.
Az állam valahol a pincében landolt. Leginkább azért, mert megsértődtem. Na kössz, bazd meg. Ugyanakkor hiába törtem a fejemet percekig, nem tudta rájönni, hogy mi a baja. Pedig bejártam az órájára. Igaz, fejben nem voltam ott, koreográfiát firkálgattam, ez tény. De ott voltam, legalábbis nagyjából.
- Hé... - szóltam utána és fordultam meg, hogy oké, akkor én most utána megyek és kikérem magamnak. Több okból is ki akartam magamnak kérni. Egy, mert nem emlékeztem semmi vázlat izére, viszont egy beadandóra annál inkább.
Utána indultam, s menet közben előkotortam a füzetemet is.
- Erre nem emlékszem - mondtam, mikor beértem. - De beadandóra igen - lóbáltam meg előtte a füzetemet, amit utána lendületesen lecsaptam az asztalra és sebes lapozgatás után a kérdéses sorra böktem. Az mondjuk részletkérdés, hogy közben elszállt néhány lap, meg jelenlegi nézetből az a 'beadó' inkább nézett ki 'befor'-nak. Oké, lehet én vagyok a hülye. Sőt, biztos.
- De akkor a vázlatot megcsinálom - mondtam és ugyanazzal a lendülettel kihúztam a széket és a táskámat is felcsaptam az asztalra, bár némileg óvatosabban, hiszen benne lapult a gépem. - Ezen ne múljon senki boldogsága... - tettem hozzá morogva.
Vissza az elejére Go down
Sébastien Delacroix
Történelemtanár
Sébastien Delacroix


Hozzászólások száma : 13
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 32
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeKedd Szept. 24, 2019 7:46 pm

Már éppen azon kezdtem el elmélkedni, hogy a történelem melyik pillanata tudná feledtetni velem ezt a kínos tanári kudarcot, amikor a fülemet megütötte egy „hé” megnyilvánulás. Gondolkodás nélkül kimondtam az első gondolatot, ami feltört belőlem.

- Én nem vagyok a lova Miss Castelot, így megkérném, hogy tartózkodjon az effajta megszólításoktól. Nem mellesleg ez még mindig egy könyvtár! – Láttam rajta, hogy nem tetszett neki az, amivel szembesítettem, de úrihölgy maradt és csak magában tanakodott édesanyám hogyléte felől.

Kézzel-lábbal lóbálta előttem a füzetét és megállás nélkül próbált rávilágítani arra, hogy bizony ő van képben, nem pedig én, aki mondjuk feladta a leckét. Páholyból néztem végig, ahogy a leginkább salátára emlékeztető füzete darabjaira száll szét a könyvtár néhány pontja felé. Sóhajtottam egy nagyot.

- Ha esetleg mégis adok beadandót – ami különben nem gyakran szokásom -, azokat a szünetek előtt szoktam feladni – emlékeztettem, bár ha emlékezetem nem csal ezt az információt is megosztottam velük az első órák egyikén.

Amikor nagy duzzogva bejelentette, hogy akkor megírja a vázlatot nem tudtam eldönteni, hogy miért ő van kiakadva, amikor itt csak nekem lenne okom a panaszkodásra.

- Megnyugtatom az én boldogságom, biztos nem ezen fog múlni – tájékoztattam, majd legszívesebben megint otthagytam volna, ám egy hirtelen öltettől vezérelve elsétáltam az egyik könyvespolcig levettem egy könyvet, majd visszamentem az asztalhoz és leültem vele szemben. Nem szóltam semmit, csak belefogtam az olvasásba.


Vissza az elejére Go down
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeKedd Szept. 24, 2019 8:05 pm

Felnevettem, könyvtár ide vagy oda. Ez a szituáció volt annyira vicces, hogy megkívánta a nevetést. Egyéb megnyilvánulást is megkövetelt, de igyekezetem a minimumra fogni a pofátlanságomat. Bár Aiden nem tette szóvá a tegeződést, sanda gyanúm van rá, hogy Sébastien nem ennyire laza, pedig vele előbb lennék tegező viszonyba. Tőle nem tör ki a frász.
- Tudom. Dreamdustnak csak a kantárját rántom meg finoman, ha azt szeretném, hogy megálljon - mutattam rá egy apró tényre. - De, legközelebb akár grabancon is foghatom a tanár urat - tettem hozzá még ártatlanul mosolyogva. Igen, humoromnál voltam, és igen, csak nekem volt vicces az elképzelt jelenet.
- A hetek összefolynak - vontam meg a vállamat és kivételesen igazat is mondtam. Azt se tudom milyen nap van. Számomra minden nap ugyanolyan. Lovaglás és lovaglás. innentől kezdve felőlem akár szünet is lehetne, akkor is az istállóban lennék.
Felkaptam a fejemet a szavaira, és érdeklődve pillantottam rá. Nocsak, még sem olyan sótlan, ahogy elsőre tűnik?
- Remek, akkor mitől függ a boldogsága? - érdeklődtem félredöntött fejjel. közben azért tartva magam, ahhoz, amit mondtam elővettem a gépet, hogy a vázlatíráshoz megfelelő zenét keressek magamnak. Ha már ő, úgy is olvasásra adta a fejét.
Ahogy kattintgattam a mappák között, szembe jött velem egy igen érdekes kép. Elmosolyodtam.
- Tudja mit, ha tegezhetem, akkor megosztok magával egy titkot. - Azt hiszem elment az eszem, bár igazából a számonkérést akartam megúszni. Végül is egyszer már leérettségiztem, négyesre. Nem kívánok újra érettségizni.
Vissza az elejére Go down
Sébastien Delacroix
Történelemtanár
Sébastien Delacroix


Hozzászólások száma : 13
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 32
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeKedd Szept. 24, 2019 9:30 pm

Lovagias mozdulattal elengedtem a fülem mellett a grabancom megragadásáról szóló kijelentését. Azzal már rendesen túlmenne egy bizonyos határon, pedig az magas és tele van szögesdrótokkal is. Vajon honnan veheti a bátorságot, hogy így beszéljen egy tanárral?

- Az effajta keménykedést inkább tartogassa a vetélytársainak – Csak akkor kaptam észbe, hogy mégis kommentáltam a dolgot, amikor meghallottam, hogy befejeztem a mondatot. Vajon miért nem tudtam csendben maradni?

Panaszkodására most már tényleg nem reagáltam semmit. Még, hogy „összefolynak a hetek”. Mintha olyan sok hét telt volna el, ami össze tudott volna… na de mindegy is. Nem akartam feleslegesen bosszantani az agyamat.

Nem is tudtam mit kellene felelnem a kérdésre, mert én magam sem tudtam rá a választ. Magányos pillanataimban talán én is megkérdeztem ugyanezt magamtól.

- Nos, azt magam sem tudom… - feleltem, bár igazából nem volt okom rá, hogy ilyen személyesebb dolgot is elbeszéljek magamról. Már régen nem gondolkoztam olyanon, mint a boldogság, hiszen a jelek szerint a boldogság nem igazán szerepel az én történetemben.
Ráncok szöktek a homlokomra, ahogy meghallottam a felvetést.

- Mégis mi az összefüggés a tegezés és a titkok között? - Eleve miért akar tegezni engem? -morfondíroztam ezen is. A tegezés azt.. amúgy sem tartom helyénvalónak tanár és diák között. Szeretek laza lenni a diákjaimmal, de van egy határ.

Vissza az elejére Go down
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeSzer. Szept. 25, 2019 4:44 pm

Komolyan sértette a fülemet a magázódás. De igyekeztem visszafogni magam. A végén még az igazgatónál találtam volna magam. Mondjuk nem hatott volna meg az sem. Megvontam a vállamat a válaszára.
- Ugyan - legyintettem. - Itt szóra érdemes vetélytársam nincs. A nagydíjon pedig már nem gyerekesen civakodunk, hanem elismerjük egymás és a lovunk tudását, hiszen évek kemény munkája szükséges ahhoz, hogy S2-es versenyen induljon valaki - magyaráztam. De volt egy sanda gyanúm afelől, hogy ezt ő is elengedi annyira a füle mellett, mintahogy én az ő szövegelését a történelemről. Na jó, ez nem teljesen igaz. Igenis megpróbáltam odafigyelni, de minduntalan eszembe jutott, hogy én mit is csinálok itt? Mármint az órán. Szóval lényegében nem figyeltem. De az óráin ott voltam, igazából egy szava se lehetne.
- Az úgy szép - vélekedtem roppant bölcsen és gunyorosan. Remélem átmegy. Legalább én tudom mi tesz boldoggá: a lovaglás.
- Sérti a fülemet a magázódás - vontam meg a vállamat. - És saccperkábé öt év van köztünk. - Hoppá, hát nem letegeztem teljesen szándékosan véletlenül...? Ejnye, de rossz kislány vagyok. Felsóhajtottam, és felálltam, illetve összepakoltam.
- Gondolkozzon az ajánlatomon - pillantottam rá komolyan. - Nem mindenki az, akinek látszik - tettem még hozzá. Remélem kíváncsi. Én az vagyok.
- Az istállóban megtalál, ha meggondolná magát, tanár úr - az utolsó két szót megnyomtam, és elég sok megvetést sűrítettem bele. Tanár... na persze. Alig 30 évesen... Fejcsóválva hagytam el a könyvtárat, remélhetőleg egy értetlen töri tanárt hagyva magam mögött.

//Köszi <3//
Vissza az elejére Go down
Samantha Leroy
11. évfolyam
Samantha Leroy


Hozzászólások száma : 116
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 07.
Kor : 21
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 4:10 pm

Beryl


Közeledtek a félévi vizsgák. Ezzel nem is lett volna semmi gond, ha jó gyerek vagyok és év közben tanulok. De nem, én inkább csak lógattam a lábamat. Hjajj... de nem jó most A-snak lenni. Arról nem is beszélve, hogy nagyon a rendszert sem tudom megbuherálni, hogy átmenjek mindenből. Tehát kénytelen-kelletlen, de tanulnom kellett. Vagy legalábbis valami olyasmit csinálta.
Áttelepedtem a szobámból a könyvtárba és az egyik sötét sarokban telepedtem meg. Könyvekkel bástyáztam magam körbe, miközben csak azért is feltörtem a rendszert. Legalább az derüljön ki, hogy mire számíthatok a vizsgákon.
Nagyban belemerültem a történelembe, s bosszankodva kellett megállapítanom, hogy a töritanár merőben új elveket követ.
- Hogyaza... - káromkodtam halkan, magamban elküldve a történelem tanárt melegebb éghajlatra. Csak, hogy finom és nőies legyek.
Dühösen zártam be az ablakokat és léptem be az email-be, hogy előszedjem az új témákat. Új tanár, új téma... és a nem tanuló diák megszívta...
Vissza az elejére Go down
Beryl Dominique
9. évfolyam
Beryl Dominique


Hozzászólások száma : 8
Beiratkozás dátuma : 2019. Sep. 11.
Kor : 21
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 5:31 pm

Forgószélként törtem be a könyvtárba. Az elmúlt hetekben annyira lefoglalt a lovaglásba való belerázódás, ismerkedés az új hellyel és az új emberekkel, hogy észre se vettem, mennyire eltelt az idő. Itt a félév vége, jönnek a dogák, vizsgák, beadandók... Például holnap. Biológia esszé, 5 oldal, kutatás és elemzés. Ez nem lenne olyan vészes dolog, alapvetően elég gyorsan jár az eszem, könnyedén megoldom az ilyesmi feladatokat, de általában nem az utolsó percben kezdek hozzá, néhány órával a leadás előtt.. ráadásul azt se tudom pontosan, miről kéne írnom. Annyi biztos, hogy szükségem lesz néhány könyvre, így a káoszos jegyzeteimmel megindultam a bioszkönyvek felé.
Néhány könyv kiválogatása után megindultam egy csendesebb sarok felé, de a nagy sietségben sikerült megbotlanom, és minden kiesett a kezemből. Káromkodtam egy cifrát, mire minden jelenlévő felém fordult, néhányan rosszalló, a többség megdöbbent arccal. Persze, az ártatlan lányka csúnyán beszél, milyen sokkoló... A szememet forgatva elindultam összeszedni a jegyzeteim elhullott lapjait. Az utolsó papíromat egy lány lába előtt találtam meg, de csak mikor felnéztem, akkor jöttem rá, hogy ismerősbe botlottam.
- Oh, szia Samantha - köszöntem meglepetten. Épp a laptopjába mélyedt, frusztráltnak tűnt.. hát, akkor már ketten vagyunk.
Vissza az elejére Go down
Samantha Leroy
11. évfolyam
Samantha Leroy


Hozzászólások száma : 116
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 07.
Kor : 21
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 7:01 pm

Fél füllel hallottam, hogy valaki csetlik-botlik és káromkodik. Úgy látszik nem voltam az egyetlen, aki elfelejtette, hogy tanulnia is kellene. Valahol megnyugtatott ez a tudat, hogy nem csak én hagytam mindent az utolsó pillanatra.
Pechem volt, de nagyon... Komolyan... ezt nem tudom elhinni. Semmi, de semmi. Ha nem lennék túl pofátlan, most hagynék csapot-papot és rátörném az ajtót a töri tanárra, hogy mennyire gonosz és undok személy, hogy olyan témákat választott, amikkel nem tudok kicsit sunnyogni. Ez... hüpp-hüpp, elkeserítő és nagyon szomorú.
Nagyot sóhajtottam, majd a füzetemet elővéve a gépről másolni kezdtem a témákat. Utána majd fent kidolgozom. Ha ott lesz Cat, akkor majd visszatelepedek ide. Igazából édes mindegy szerintem. Neki is ugyan úgy tanulnia kell.
- Beryl - biccentettem köszönésképp. Kicsit meglepett a lány. Nem is nagyon találkoztam vele, miután megérkezett. Félre is tettem mindent, hiszen, így volt indokom, hogy miért is odázom el a tanulást.
- Hogy vagy? - érdeklődtem kedvesen, és kicsit összébb pakoltam, hogyha van kedve, akkor ideülhet. Persze, ha tovább halad, áldásom rá. Nem fogom feltartani.
Vissza az elejére Go down
Beryl Dominique
9. évfolyam
Beryl Dominique


Hozzászólások száma : 8
Beiratkozás dátuma : 2019. Sep. 11.
Kor : 21
Tartózkodási hely : Acadia School

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitimeHétf. Dec. 02, 2019 10:42 pm

Samantha félrepakolta a cuccait, hogy helyet csináljon nekem is. Egy pillanatig haboztam, hiszen muszáj lenne tanulnom - noha semmi kedvem -, és ha leülök beszélgetni, akkor biztos nem fogok haladni a nyavalyás házi dolgozatommal... De nem akartam bunkó lenni, meg amúgy is sokkal szívesebben figyeltem volna rá, mint a biosz könyvekre, hiszen ő volt az első, akivel összeismerkedtem az érkezésem után, az elmúlt hetekben pedig szinte nem is láttam. Letelepedtem hát mellé.
- Nem jól - feleltem a kérdésére. - Az utolsó pillanatban jöttem rá, hogy holnapra meg kell írnom egy 5 oldalas beadandót bioszból. Egy kutatást kell elemeznünk...Mindegy. - megráztam a fejem. Elkezdhetnék panaszkodni, de valószínűleg minden diák ugyanolyan elfoglalt most, mindenki készül a vizsgákra, és végülis az én hibám, hogy nem kaptam hamarabb észbe.
- Te mit csinálsz? Csak nem meghackelsz valamit? - eresztettem meg egy gyenge poént a laptopjára célozva, amibe az előbb annyira belemerült. Elég sok könyvet összegyűjtött maga köré, így gondoltam, neki is bőven van mire készülnie.
- Látom, te is el vagy havazva - mosolyogtam rá.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyvtár
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Acadia School :: Főépület :: Földszint-
Ugrás: