KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi átlépö
Név:

Jelszó:



Csevegö
Legutóbbi témák
» Calypso Fitzgerald
Előtér I_icon_minitimeCsüt. Júl. 16, 2020 2:34 pm by » Konyha
Előtér I_icon_minitimePént. Dec. 06, 2019 3:34 pm by » Könyvtár
Előtér I_icon_minitimeHétf. Dec. 02, 2019 10:42 pm by » Shaimeonteirth Naxhar
Előtér I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 11:09 pm by » Steve Riordan
Előtér I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 7:24 pm by » Informatika Terem
Előtér I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 6:37 pm by » Edward Forester
Előtér I_icon_minitimeVas. Dec. 01, 2019 12:15 am by » Sziklakert
Előtér I_icon_minitimeCsüt. Nov. 28, 2019 9:34 pm by » Régi vízimalom
Előtér I_icon_minitimeCsüt. Nov. 28, 2019 8:37 pm by 
Statisztika


Diák
5 fő
15 fő
Tanár
3 fő
1 fő
Tanársegéd
1 fő
0 fő
Városlakó
0 fő
0 fő
Összesen
9 fő
16 fő



9. évfolyam
1 fő
1 fő
10. évfolyam
1 fő
2 fő
11. évfolyam
1 fő
6 fő
12. évfolyam
2 fő
6 fő
Összesen
5 fő
15 fő



Előtér Icon_minigender_male
Előtér Icon_minigender_female
A - osztály
1 fő
9 fő
B - osztály
1 fő 1 fő
C - osztály 0 fő 0 fő
D - osztály 3 fő 5 fő
E - osztály 0 fő 0 fő
Összesen 5 fő
15 fő



 

 Előtér

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Igazgató
Admin
Igazgató


Hozzászólások száma : 171
Beiratkozás dátuma : 2019. Jun. 15.

Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Előtér   Előtér I_icon_minitimeSzer. Okt. 30, 2019 7:45 pm

A kollégium előtere. Bal oldalt található a portás, jobb oldalt pedig a gondnok irodája. Egyenesen előre pedig a földszinti folyosó található, ahonnan a többi helyiség elérhető.
Vissza az elejére Go down
https://acadiaschool.hungarianforum.com
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtér   Előtér I_icon_minitimeSzer. Okt. 30, 2019 9:35 pm

- Cessidiel -

Karba tett kézzel támasztottam a falat. Az iskolai egyenruhában feszítettem, a hajamat összefonva hagytam lógni. Míg vártam a telefonomat babráltam, bár azaz időpont, ami meg volt adva az értesítőben régen elmúlt. Egy idő után meguntam és topogni kezdtem.
Hol van már? Kérdeztem magamtól. Oh, igen. Az új diák. Mivel a végzősök közül mást nem találtak, így jobb ötlet nem lévén én lettem a fogadóbizottsága, ha már egyszer a szünetben érkezett meg a leányzó. Mit ne mondjak, először anyáztam egy sort, mikor elolvastam az értesítőt. Utána pedig az igazgatói irodában morogtam, amikor közölték, hogy e jeles alkalomból muszáj az egyenruhát viselnem. Nos, semmi bajom nem volt vele, de szegény ruhát alig hordtam.
Felsóhajtottam és ellöktem magam a faltól. A portás nem volt itt, a gondnokkal nem volt dolgom, hogy oda menjek és valakit szóval tartsak, mert épp unatkoztam.
Tipegtem-topogtam, toporogtam, végül a lépcsőre ültem le, majd fel is pattantam, mert ugye szoknya volt rajtam. Bosszúsan felmorrantam.
- Hol a francban vagy mááár? - túrtam bele idegesen a hajamba. Igaz, ezzel lazán szétszedtem a fonatomat, de így legalább volt mit csinálnom az elkövetkezendő húsz percben míg vártam. Újra befontam a hajamat, majd felcsavartam a tarkómon, és kontyba fogtam.
Ezzel pedig elértem az unatkozásom felső fokát.
- Oké, én leszarom - jelentettem ki az üres folyosónak. Megfordultam és elindultam a lift irányába. Ennyit erről. Akkor majd nem lesz fogadóbizottsága. Majd végigjárja az összes emeletet, míg megtalálja a szobáját. Ennyi.
Vissza az elejére Go down
Cessidiel Diamond
12. évfolyam
Cessidiel Diamond


Hozzászólások száma : 7
Beiratkozás dátuma : 2019. Oct. 22.

Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtér   Előtér I_icon_minitimePént. Nov. 01, 2019 4:22 pm

Az istállók felől olyan gyorsan próbálta szedni a lábát, mint még soha. Tagjai már kissé remegtek az éhségtől, de próbálta legyűrni ezt a kicsinynek számító problémát, és felülkerekedni vércukorszintjének rohamos csökkenésén. Zilált volt. Látszott rajta, hogy az egyenruhát is csak épphogy magára kényszerítette. A felső rész csupán félig volt betűrve, a szoknyája hátulját pesif becsípte a harisnya. Éppen hogy nem villant ki kerekded hátsófelének azon része, aminek nem volna illendő szemek elé kerülnie. Haja is szélfútta állapotában bukott arcának bal oldalába, eltakarva egyik gyönyörű zöld íriszét. A bőröndjét is úgy cibálta maga után, mintha egy makacs kiskutya lenne, aki az utolsó bokornál szaglászásból nem szeretne továbbállni. Fel is mordult az egyik bukkanónál. A kollégium ajtaja nyikorogva lódult meg befelé. Cessie pedig majdnem beesett azzal a lendülettel, amit sikerült vennie magán. Meg is bicsaklott a lába, mikor az ajtó nagy sungjával meglegyintette, ahogy becsapódott mögötte. Amit először felfedezni vélt, az Sophie távolodó alakja volt. Mivel fogalma sem volt róla, hogy fogadóbizottságot küldtek elé, és hogy a lány mióta várja őt, szinte pofátlannak tűnő kérdés volt az, ami elhagyta a száját.

- Ne haragudj! Tudnál nekem segíteni?

Meg is állt egy pillanatra, hogy kifáradt tüdeje levegőhöz jusson, majd abból lehetett arra következtetni, hogy elindult a neki háttal álló felé, hogy a bőrönd kerekei hatalmas zajt csaptak.
Vissza az elejére Go down
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtér   Előtér I_icon_minitimePént. Nov. 01, 2019 10:01 pm

Bár ugyan bosszús voltam, hogy késett a lány, de amint a lábamat az első lépcsőfokra tettem felsóhajtottam. Fene essen belém, túl jó szívem van. Nem akartam cserben hagyni a lányt.
Előbb hallottam meg a bőrönd kerekek csikorgását a betonon, mint a sietős lépteket. Megálltam a lépcsőn, még mindig háttal és csak magamban számoltam, hogy vajon mikor lép be az illető az ajtón.
A kérdését hallva először hitetlenkedő pillantást vetettem szegény falra, majd leküzdöttem több tucatnyi választ, mely abban a pillanatban tódult a nyelvem hegyére. A mogorva, bunkó "Na végre, hogy ide értél" válaszoktól a kedves, cuki "Természetesen, nagyon szívesen segítek" válaszokig minden volt, de a megfelelő nem. Végül egy halvány mosolyt erőltettem magamra, és úgy léptem vissza, és fordultam meg.
- Szia - köszöntem neki és sután intettem felé egyet.
- Sophie Castelot vagyok - mutatkoztam be, még mindig halvány mosollyal az arcomon, és közelebb léptem hozzá.
Már első pillantásra feltűnt, hogy neki is az enyémekhez hasonló zöld szeme van, mint nekem. De nem fűztem hozzá sok jelentőséget. Igazából csak úgy érdekes gondolat volt a részemről, mert hát végig tanulmányoztam a lányt. Zilált volt a külseje, valószínűleg kapkodott.
- Persze - bólintottam, hogy segítek. Más választásom nagyon úgy se volt. Egy, mert kellett, kettő, mert ha már itt voltam, miért ne?
- Te vagy az új diák, aki szintén 12.-es, és A-s, ugye? - néztem rá kérdőn. Remélem nem tévedtem, és nem lőttem bakot. Bár még mindig lehetett egy olyan diák, aki meggondolta magát és visszatért az iskolába. Várakozóan néztem rá, vártam a válaszát, hogy kicsit haladjunk és ne egy helyben topogjunk. Türelmesnek vallom magam, de a hosszú várakozási idő, kicsit most alá tett a kedvemnek, így minden voltam, csak türelmes nem.
Vissza az elejére Go down
Cessidiel Diamond
12. évfolyam
Cessidiel Diamond


Hozzászólások száma : 7
Beiratkozás dátuma : 2019. Oct. 22.

Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtér   Előtér I_icon_minitimePént. Nov. 01, 2019 10:17 pm

A lány arcáról sütött, hogy valami bántja, Cessie pedig nagyon is jó volt az ilyen dolgok felismerésében, és az álarc mosolyok mögé rejtett bosszúságok meglátásában. Pislogott párat, mikor Sophie közelebb lépett hozzá, és próbált rájönni mi lehet a baj. Rossz párkapcsolat? Ármánykodás? Vagy csak rohadtul nincs kedve idegeneket istápolgatni, és biztosan akad jobb dolga is. Neki sem volna, valljuk be. Pedig általában szívesen gyűltek köré azok az emberek, akiknek éppen szükségük volt rá. Ajkait vékony csíkká préselte, és hogy kissé jobb benyomást keltsen a vele szemben állónak, próbálta magát "helyrekócolni", a bemutatkozás előtt.

- Szia! Cessie Diamond. Ééés igen. Legalábbis mintha ezt az osztályt mondta volna az igazgató.

Arcán látszott a teljes elbizonytalanodás. Még nem érezte magát biztos pozícióban ebben az intézményben, így egészen könnyedén ki tudott zökkenni abból az önbizalomteljes ritmusból, amit általában magára szokott aggatni, mint egy védelmező köppenyt. Mert ez ijesztő volt. A határozott emberek mindig ijesztőek. Ezt a jelzőt sokszor meg is kapta már az ismerősei körében, akikből ugyan alig maradt pár fő, hiszen a többiek mind szétszéledtek.

- Igazából a szobámat keresem.. Ha valahol láttad kiírva új nevet.. Vagy esetleg ezt a nevet egy harmadikkal kipótolva, akkor az lehet, hogy nagyban megkönnyítené a dolgom..

Az apjától kapott nevét szándékosan nem vette szájára. A gyomra azonban ismételten jajjveszékelve adta gazdája tudatára, hogy jól esne neki némi táplálék.
Vissza az elejére Go down
Sophie Castelot
12. évfolyam
Sophie Castelot


Hozzászólások száma : 131
Beiratkozás dátuma : 2019. Aug. 19.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Acadia School

Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtér   Előtér I_icon_minitimeSzomb. Nov. 02, 2019 6:06 pm

- Értem - bólintottam. A neve kicsit meglepett, furcsa pillantást vetettem rá. Diamond. Ettől függetlenül nem találtam benne semmi furcsát. Mindegy, csak egy név. Nem kéne paranoiásnak lennem.
- Ha versenyszerűen lovagolsz, akkor A-s vagy. Legalábbis abba az osztályba raknak - válaszoltam. Nyilván volt már arra példa, hogy a diákkal egyeztettek, hogy hova akar kerülni, mert nem tudta a vezetőség eldönteni, de ez ritka.
- Ha végzős vagy, akkor a szobád a hatodikon van. - Nem terveztem nagyon nagy körbevezetést, egyénként sem az én dolgom lett volna. Így most minek túráztassam magam?
- Ha lemaradtál az étkezésről, akkor a konyha rendelkezésedre áll - mosolyogtam rá, ahogy a gyomorkorgás jellegzetes hangja törte meg az előtér némaságát.
- Egyébként két étkező van, egy van itt a koliban és van egy a suliban is. Akinek nincs órája, jellemzően az A-sok, rendszerint itt  esznek, a többiek esznek a suliban - közben elindultam a lift irányába. - Gyere - szóltam még hátra, bár fogadni mertem volna rá, hogy követ. - Szerintem először keressük meg a szobádat. Addig míg kipakolsz leveszem magamról ezt a szart, utána pedig levadászhatjuk a konyhát - ajánlottam fel, és besétáltam a liftbe. Reméltem követett. Ha igen, ha nem én közben tovább beszéltem. Úgy látszik szófosást kaptam, vagy nagyon hamar le akartam rendezni.
- Az egyenruha nem kötelező, mármint, ha lovagolsz. Órára persze az, de a legtöbb A-s nem jár be délelőtt az órákra. Bár mivel most kint kissé hidegebb van az első órákban többen vagyunk. De egyébként nem jellemző, hogy az A-sok képviseltetik magukat az órákon.
A véleményem az, hogy megéri A-snak lenni, de persze azért le is kell tenni valamit az asztalra. A legtöbben úgy is lovagolnak.
- Esetleg van kérdésed? - jutott eszembe, hogy talán szeretne a Cessie is szóhoz jutni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Előtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtér   Előtér I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Előtér
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Acadia School :: Kollégium-
Ugrás: